Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Operační programy

OP JAK

Seznam projektů

  • Rozvoj adekvátní infrastruktury doktorských studijních programů na UTB ve Zlíně (RADOST)
  • POKROK: Podpora a komplexní rozvoj kvality vzdělávání na UTB ve Zlíně
  • POSTUP: Podpora studentů se specifickými potřebami na UTB ve Zlíně
  • Modernizace infrastruktury a lepší akademické nástroje

Detaily projektů

Rozvoj adekvátní infrastruktury doktorských studijních programů na UTB ve Zlíně (RADOST)

Registrační číslo projektu:

CZ.02.01.01/00/22_012/0006919

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na podporu rozvoje doktorských studijních programů (DSP) realizovaných na UTB ve Zlíně. V průběhu realizace projektu dojde k pořízení moderního přístrojového vybavení i k zajištění vybavení DSP audiovizuální a výpočetní technikou, interiérem atd. Na vybraných součástech UTB ve Zlíně (Fakulta managementu a ekonomiky, Fakulta aplikované informatiky) bude také provedena rekonstrukce prostor vyčleněných pro výuku studentů DSP či pro výzkum realizovaný studenty DSP.

Cíle a výsledky projektu:

Hlavním cílem projektu je rozvoj infrastruktury pro potřeby DSP realizovaných na UTB ve Zlíně. Jeho dosažení umožní univerzitě významně kvalitativně zlepšit podmínky pro studium, růst odborné kvalifikace i rozvoj výzkumných kompetencí studentů v DSP. V neposlední řadě také pomůže posílení atraktivity těchto studijních programů.

Dílčí cíle projektu jsou na základě specifických potřeb konkretizovány pro jednotlivé součásti UTB ve Zlíně takto:

  • 1. Fakulta technologická (FT) − Rozvoj přístrojové infrastruktury formou pořízení 5 klíčových přístrojů, jenž využije v průběhu realizace projektu min. 255 studentů doktorských, navazujících magisterských a bakalářských studijních programů realizovaných na FT.
  • 2. Fakulta managementu a ekonomiky (FaME) − Vytvoření výukového pracoviště behaviorální ekonomie a blockchainových technologií pro min. 92 studentů doktorského, navazujícího magisterského a bakalářského studia realizovaného na FaME.
  • 3. Fakulta multimediálních komunikací (FMK) − Rozšíření a modernizace přístrojového vybavení o 5 funkčních celků pro minimálně 150 studentů uměleckých studijních programů FMK.
  • 4. Fakulta aplikované informatiky (FAI) − Modernizace infrastruktury formou zajištění vybavení (laboratorní přístroje, výpočetní technika, nábytek) a rekonstrukce podlah v prostorách určených pro studenty doktorského studia, jenž využije v průběhu realizace projektu min. 128 studentů doktorských, navazujících magisterských a bakalářských studijních programů realizovaných na FAI.
  • 5. Fakulta humanitních studií (FHS) − Posílení výukové infrastruktury prostřednictvím pořízení přístrojového a nábytkového vybavení pro modernizaci výukových prostor, jenž využije v průběhu projektu min. 80 studentů doktorských, magisterských/navazujících magisterských a bakalářských studijních programů.
  • 6. Univerzitní institut (UNI) − Modernizace přístrojové infrastruktury formou pořízení 6 přístrojů určených pro min. 73 studentů celoškolských doktorských studijních programů. Tyto studijní programy jsou realizovány na Centru polymerních systémů, které organizačně spadá do struktury vysokoškolského ústavu UNI.

Projekt Rozvoj adekvátní infrastruktury doktorských studijních programů na UTB ve Zlíně (RADOST) je spolufinancován Evropskou unií.


POKROK: Podpora a komplexní rozvoj kvality vzdělávání na UTB ve Zlíně

Registrační číslo projektu:

CZ.02.02.XX/00/23_022/0008836

Stručný popis projektu:

Realizací projektu dojde ke komplexnímu zvýšení kvality vzdělávacího prostředí a přístupu ke vzdělávání na UTB ve Zlíně, a to prostřednictvím úspěšně realizovaných klíčových aktivit, které se vzájemně synergicky posilují.

Cíle a výsledky projektu:

Hlavním cílem projektu je komplexní zvýšení kvality vzdělávání na UTB ve Zlíně formou rozvoje kompetencí pracovníků UTB ve Zlíně, rozvoje práce se studenty vč. podpory studentů se specifickými potřebami a podpory zájemců o studium, rozvoje studijních programů prostřednictvím digitalizace, rozvoje internacionalizace, a to vše za rozvoje strategického řízení instituce.

Dílčí cíle:

DC1: Zvýšení kompetencí akademických i neakademických pracovníků UTB potřebných pro vzdělávání prostřednictvím KA 2 „Školení pracovníků“. Budou zvyšovány kompetence, které jsou u akademických pracovníků uplatnitelné ve vzdělávacím procesu a mají tak pozitivní dopad na zvýšení kvality vzdělávání na UTB.

DC2: Zvýšení studijní úspěšnosti a zkvalitnění a vytvoření systematizace podpory práce se studenty nad rámec běžných vzdělávacích aktivit, a to při vědomí rozdílných potřeb jednotlivých fakult, a to prostřednictvím KA 3 „Podpora práce se studenty“.

DC3: Zkvalitnění strategického řízení UTB prostřednictvím KA 4, a to formou revize vnitřních předpisů a norem na celoškolské úrovni a systematizace vnitřních procesů tvorby vnitřních směrnic a norem včetně pilotního ověření systematizace procesů.

DC4: Zkvalitnění, zvýšení relevance a zatraktivnění studijních programů/předmětů a tedy jejich adaptace na budoucí kombinovanou/distanční formu výuky prostřednictvím KA 5.

DC5: Zvýšení míry internacionalizace UTB a posílení její relevance v mezinárodním měřítku prostřednictvím KA 6.

DC6: Posílení zájmu o studium prostřednictvím KA 7 formou rozšíření nabídky aktivit nabízených zájemcům a současně i zkvalitněním nabídky aktivit stávajících.

DC7: Zvýšení inkluzivnosti vzdělávání prostřednictvím KA 8 formou rozvoje služeb Centra pro studenty se specifickými potřebami.

Projekt POKROK: Podpora a komplexní rozvoj kvality vzdělávání na UTB ve Zlíně je spolufinancován Evropskou unií.


POSTUP: Podpora studentů se specifickými potřebami na UTB ve Zlíně

Registrační číslo projektu:

CZ.02.02.01/00/23_024/0008844

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na rozvoj infrastruktury sloužící pro studenty se specifickými potřebami, a to jak prostřednictvím pořizování nového vybavení, tak prostřednictvím rekonstrukce/adaptace stávajících prostor pro tyto studenty. Cílem projektu je umožnit a usnadnit studentům se specifickými potřebami studium na UTB ve Zlíně, čímž dojde k jejich významnějšímu začlenění do většinové společnosti a zvýšení jejich kvalifikace pro trh práce.

Cíle a výsledky projektu:

Hlavním cílem projektu je umožnit a usnadnit studentům se specifickými potřebami studium na UTB ve Zlíně prostřednictvím rozvoje infrastruktury sloužící pro studenty se specifickými potřebami, čímž dojde k významnějšímu začlenění těchto studentů do většinové společnosti a zvýšení jejich kvalifikace pro trh práce.

Dílčí cíle:

DC1: Rozvoj materiálně-technického zabezpečení pro studenty se SP. V rámci DC1 dojde k pořízení vybavení usnadňujícího a podporujícího studium studentů se SP, ve vybraných budovách budou instalovány indukční smyčky s příslušenstvím sloužící pro studenty s poruchami sluchu. Dojde také k pořízení vybavení relaxačního pokoje pro studenty se specifickými potřebami. Cíle bude dosaženo do konce realizace projektu.

DC2: Zkvalitnění studijního prostředí pro studenty se SP. V rámci DC2 dojde ke zpřístupnění a adaptaci vzdělávacích prostor pro potřeby studentů se SP (např. vytvořením bezbariérových vstupů do objektů, modernizací výtahů), dále dojde ke vzniku centra pro práci se studenty se specifickými potřebami na Rektorátu UTB ve Zlíně a dojde také ke zpřístupnění a adaptaci prostor souvisejících se vzděláváním pro studenty se SP (koleje, stravovací prostory – např. vytvoření bezbariérových vstupů do objektů či úprava pokojů na kolejích pro imobilní studenty).

Projekt POSTUP: Podpora studentů se specifickými potřebami na UTB ve Zlíně je spolufinancován Evropskou unií.


Modernizace infrastruktury a lepší akademické nástroje

Registrační číslo projektu:

CZ.02.02.01/00/23_023/0008905

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na podporu rozvoje bakalářských, magisterských, navazujících magisterských a doktorských studijních programů UTB ve Zlíně. Hlavním cílem je pomocí pořízení nové či modernizace stávající infrastruktury podpořit studijní úspěšnost studentů všech stupňů studia. Také dojde k rekonstrukci a vybavení prostor nezbytných pro úspěšnou internacionalizaci (Welcome Centre) a Job Centra UTB ve Zlíně. Bude realizováno i pořízení vybavení nezbytného pro školení zaměstnanců UTB ve Zlíně.

Cíle a výsledky projektu:

Hlavním cílem projektu je podpora rozvoje Bc., Mgr., nMgr. a Ph.D. SP realizovaných na UTB prostřednictvím pořízení nové či modernizace stávající infrastruktury včetně rekonstrukcí prostor. Dále dojde k rekonstrukci a vybavení prostor nezbytných pro úspěšnou internacionalizaci (Welcome Centre) a Job Centra UTB. Bude realizováno i pořízení vybavení nezbytného pro školení zaměstnanců UTB. Dosažení těchto cílů projektu zajistí adekvátní podmínky pro studenty UTB a podstatně zvýší kvalitu realizovaných SP. Synergickým efektem modernizace infrastrukturního zázemí SP bude i nárůst atraktivity studia na UTB v národním i mezinárodním měřítku. Dále bude zajištěno adekvátní vybavení vedoucí k potřebnému zvýšení kompetencí zaměstnanců UTB.

Dílčí cíle:

DC1: Rozvoj materiálně-technického zabezpečení prostřednictvím KA 2-KA 17. V rámci DC 1 dojde k pořízení vybavení sloužícího pro podporu rozvoje SP UTB (laboratorní přístroje, zařízení a vybavení; didaktické vybavení; audiovizuální technika; výpočetní technika, HW i SW; interiér atd.), k vybavení prostor Welcome Centre a Job Centra UTB (interiér atd.) a k vybavení nezbytného pro školení zaměstnanců UTB (výpočetní technika). V rámci realizace projektu budou vybaveny budovy interně označené jako U1, U2, U4, U5, U11, U13, U14, U15, U16, U17, U18, U61, UH1, UH2, UH3, 44 Svit.

DC2: Zkvalitnění studijního prostředí prostřednictvím KA 3, KA 5, KA 9 a KA 16. V KA 3 dojde k rekonstrukci Laboratoře průmyslového inženýrství, k rekonstrukci posluchárny E, k vybavení učebny č. 0111b (vč. rekonstrukce), k rekonstrukci učeben č. 0132 a 0135, k rekonstrukci Wichterleho sálu. V KA 5 dojde k výměně systému elektronické kontroly vstupu (EKV). V KA 9 dojde k modernizaci dílenských pracovišť, k modernizaci ateliéru Design šperku, k modernizaci ateliéru Prostorová tvorba. V KA 16 dojde k vestavbě Job centra UTB a Welcome Centre, k rekonstrukci posluchárny č. 131.

Projekt Modernizace infrastruktury a lepší akademické nástroje je spolufinancován Evropskou unií.

Fakulty a součásti

Zavřít