ocenění

Prof. Petr Sáha obdržel prestižní cenu od Společnosti pro zpracování polymerů

U příležitosti konání celosvětové konference Polymer Processing Society (Společnost pro zpracování polymerů) PPS-39 ve městě Cartagena  v Kolumbii obdržel profesor Petr Sáha nejvyšší ocenění 2024 PPS Fellow.

Toto ocenění uděluje Společnost pro zpracování polymerů (PPS) svým vybraným  členům za dosažení vynikajících věděcko – výzkumných výsledků v oblasti zpracování polymerů. Každoročně jsou zvoleni tři nejlepší odborníci (Fellows) z každého kontinentu.  Ocenění obdrží „Diplom“ podepsaný nejvyšším představitelem společnosti Polymer Processing Society (PPS), prezidentem Sadhanem C. Janou.  Tento program je nejvyšší úrovní individuálního uznání členů, kteří ve světě významně přispěli k rozvoji společnosti, a to díky hlubokým odborným znalostem v oblasti svého působení. Prof. Petr Sáha je mezinárodně uznávaný vědec v oblasti polymerů, propagátor vzdělávání, vědy a výzkumu a také zakladatel Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a její emeritní rektor.  V současné době působí na UTB jako ředitel Univerzitního institutu, který sdružuje výzkumná centra univerzity. Kromě jiného také Centrum polymerních systémů, kde v současné době vede výzkumný směr „Energie a kompozitní materiály“.