udržitelnost

Nové grafické prvky udržitelnosti

Denně proudí univerzitními informačními kanály velké množství zpráv a informací. Abyste vždy bezpečně poznali ty, které mají co dočinění s udržitelností, vytvořili jsme nové grafické prvky.

Základní označení je dvojí – grafický symbol a textová značka. Grafický symbol vychází ze základního symbolu UTB, tedy z knihy, kterou jistě dobře znáte. Tvar srdce odkazuje na zdraví.  Udržitelná univerzita je totiž univerzitou zdravou, a to ve všech směrech.

Textová značka pak kombinuje zkratku UTB s anglickým slovem sustainable (udržitelný) a nechybí ani symbol srdce.

Těmito grafickými prvky budou označeny všechny příspěvky na sociálních sítích, plakáty, zprávy na webu a zkrátka všechny informace, které se týkají udržitelnosti.

Autorem grafického návrhu je náš absolvent Václav Kudělka, jehož rukopis můžete identifikovat na mnoha dalších grafických prvcích, které UTB používá.

Věříme, že se vám nová grafika bude líbit a pomůže vám okamžitě rozpoznat, jak naše univerzita aktivně přispívá k udržitelnosti.