UTB International

Kurzy letních škol přilákaly na UTB studenty z Evropy i ze světa

Od pondělí 5. srpna se na Univerzitě Tomáše Bati konal již jedenáctý ročník letních škol. Tento rok se do dvoutýdenního programu zapojilo 44 studentů celkem 16 národností, např. z Belgie, Lotyšska, Řecka, Portugalska, Jižní Koreje, Francie, Japonska, Zimbabwe nebo Číny, kteří se rozdělili do čtyř kurzů.

Dva kurzy probíhaly online na Fakultě logistiky a krizového řízení, a to Processes of Risk Assessment and Treatment a Global Environmental Challenges and Security. Tyto kurzy umožnily studentům získat nejen cenné znalosti a dovednosti v oblasti hodnocení rizik a globálních environmentálních výzev, ale i mezinárodní zkušenost, aniž by museli opustit své domovy.

Další dva kurzy se konaly již za fyzické přítomnosti studentů ve Zlíně. Na Fakultě managementu a ekonomiky se studenti věnovali kurzu Quantitative Tools for Qualified Managerial Decision Making, který jim poskytl praktické nástroje pro kvantitativní analýzu a rozhodování v manažerské praxi. Fakulta aplikované informatiky hostila kurz Cybernetics and Informatics, kde se studenti ponořili do světa informačních technologií a kybernetické bezpečnosti. Tento kurz byl navíc letos poprvé realizován v rámci programu Erasmus+ jako tzv. BIP (Blended Intensive Program). Účastnici tak navíc absolvovali online setkání, v rámci kterého byli rozděleni do skupin a byly jim předání organizační informace.

Pro všechny studenty pak bylo mimo vzdělávací program připraveno i několik společenských akcí. Absolvovali prohlídku zlínského mrakodrapu s výkladem o historii firmy Baťa, během uvítacího rautu a následných prezentací jednotlivých zemí a univerzit pak měli možnost se lépe poznat, a začít tak nová přátelství. Součástí programu byla i exkurze do společnosti Cominfo, kde kromě prezentace firmy měli studenti možnosti podívat se i do výroby.

Pro úspěšné ukončení kurzů museli studenti projít závěrečnou zkouškou. Potvrzení o účasti a dosaženém výsledku obdrželi při předávání certifikátů na Rektorátu UTB za přítomnosti prorektora pro internacionalizaci prof. Marka Kubalčíka. Prorektor poděkoval všem studentům za aktivní účast, potvrdil, že UTB plánuje v realizaci letních škol pokračovat i do budoucna a rovněž motivoval účastníky k realizaci výměnného studijního pobytu nebo stáže na UTB. „Opět se nám potvrdilo, že uskutečňovat kurzy letní školy na UTB má smysl. Studenti jsou nadšeni z obsahové náplně a organizace každého kurzu, oceňují kvalitní vybavení laboratoří a celkově velmi dobře hodnotí studijní prostředí na UTB. Snad se s některými znovu setkáme v rámci výměnného studijního pobytu nebo pracovní stáže.“