uni

Centrum výzkumu obouvání se prezentovalo na konferenci Baťův odkaz světu. Zaujalo i světoznámou architektku Evu Jiřičnou

Centrum výzkumu obouvání na konferenci prezentovalo především laboratoř diagnostiky pohybového aparátu, která slouží široké veřejnosti k identifikaci nejrůznějších problémů v oblasti správného fungování a postavení nohou a chodidel, a jejich zhodnocení ve statické a dynamické zátěži.

„Během dvou dnů trvání konference proběhlo posouzení a konzultace u téměř padesáti zájemců, což značí vysoký zájem v přístupu ke zdravé chůzi a péče o chodidla. Dále byly prezentovány současně probíhající výzkumné záměry, které jsou zaměřeny na zpracování a využití nových materiálů s inovovanými vlastnosti v oblasti výroby obuvi,“ uvedl ředitel Centra výzkumu obouvání Univerzitního institutu UTB dr. Tomáš Sáha.

Konference Baťův odkaz světu má ve Zlíně dlouholetou tradici, letošním tématem konference byla „Síla lidského potenciálu a technologií“. S velkým zájmem o posouzení pohybového aparátu a chodidel přišla ke stánku Centra výzkumu obouvání také významná česká architektka a designérka, paní Eva Jiřičná, která si komplexní diagnostiku a následnou konzultaci velmi pochvalovala. „Jsem aktuálně po operaci kyčle, chůze je proto pro mě velmi důležitá, dostala jsem cenné rady, kterých určitě využiji,“ uvedla Eva Jiřičná.

Centrum výzkumu obouvání bylo založeno v roce 2019. Jedná se o výzkumnou jednotku s celosvětovou působností pro výzkum, vývoj a testování obuvnických materiálů, technologií a designu. Základní filozofií centra je navrhovat zdravou, funkční a komfortní obuv, která bude splňovat požadavky dnešních zákazníků.