Pro uchazeče

Uchazeči ze Slovenska

Pre uchádzečov zo Slovenska

Ahojte kamaráti Slováci! UTB je verejná vysoká škola a tým pádom sa u nás neplatí školné. Platia tu rovnaké podmienky ako pre českých, tak aj slovenských študentov. Životné náklady sú v Česku a na Slovensku porovnateľné. Čo sa ti bude hodiť, je účet v českých korunách. Ako študent máš právo získať rôzne univerzitné štipendiá, ktoré sú vyplácané výhradne na české účty. To isté platí aj na výplaty z brigád.

Na UTB nie je nutné hovoriť alebo písať po česky a aj záverečnú prácu môžeš odovzdať v slovenčine. Úplne stačí, že češtine rozumieš. Navyše u nás pôsobia desiatky slovenských pedagógov. Pre tvoje vlastné dobro sa však nauč české mesiace, ktorých názvy ťa budú prenasledovať počas celého štúdia. Nie je ani na škodu vedieť čo je to velbloud, borůvka, hospoda, pampeliška a iné perličky. A pokiaľ budeš vedieť vysloviť „tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech“, tak tu budeš za najväčšieho machra.

Zlín je inak „hneď za kopcom“. Bližšie verejnú vysokú školu v Českej republike nenájdeš.

Takže, ak to zhrnieme:

1. Žiadne školné